Tautas lietišķās mākslas studija KURSA

Kolektīvs dibināts: 1958. gadā
Vadītāja: Ilma Rubene
Meistare: Milda Dīriņa
Nodarbību vieta: Lietišķās mākslas centrs “Dārza iela”, Dārza iela 4/8, Liepāja
Konsultācijas:

  • Pirmdienās 15.00 – 16.00
  • Ceturtdienās 13.00-15.00

Mob. tālrunis: 2 9733310
Fakss: 6 34 23505
E-pasts: kulturas.centrs@dome.liepaja.lv vai ilma.rubene@inbox.lv

Tautas lietišķās mākslas studijai (TLMS) „Kursa” pamatus 1958. gadā likusi tekstilmāksliniece Erna Ošele, izveidojot audēju un rokdarbnieču pulciņu. 1965. gadā pulciņa vadību pārņēma un 28 gadus vadīja ilggadējā studijas dalībniece, Tautas daiļamata meistare Erna Pumpure. No 1993. gada studiju vada Tautas daiļamata meistare Ilma Rubene, mākslinieciskā konsultante ir Milda Dīriņa. „Kursas” dalībnieki joprojām ierosmi rod tautas mākslā, īpaši pievēršoties un izceļot Lejaskurzemes novada tradīcijas. Pašlaik studijā vairākās sekcijās darbojas vairāk kā 50 dalībnieku – audējas, adītājas, pinēji, dzintara apstrādātāji, keramiķi, kokapstrādātāji un rokdarbnieces.

„Kursa” savus darbus ir rādījusi ne tikai Baltijas valstīs, bet arī tālu pasaulē: Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs, kā arī citos kontinentos – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā un Japānā.

Studijas „Kursa” rīkotās izstādes ir daudzveidīgas, tā cenšas strādāt ne tikai ar etnogrāfisko materiālu, bet arī sekot līdzi mūsdienu modes tendencēm. To apliecina arī TLMS „Kursa” dalībnieku pievēršanās moderno rokdarbu veidiem, piemēram, šķīstošās plēves tehnikai. Viskuplākais dalībnieku skaits, kā arī darbu skaits ir tieši Dziesmu un deju svētku izstādēs, kurām “Kursas” meistares vienmēr īpaši gatavojas. Bagātīgas ir arī studijas jubileju izstādes.

Kopā ar Liepājas Izglītības pārvaldes Mājturības metodisko apvienību turpinām 2009./2010. gadā aizsāktās cimdu adīšanas stundas Liepājas skolās. Tajās meitenēm demonstrē studijas „Kursa” meistaru radītos Kurzemes novada gan etnogrāfiskos, gan mūsdienīgos un modernos cimdus.

Studijas “Kursa” meistares piedāvā:

  • lekcijas par etnogrāfijas tēmām (Kurzemes novada cimdi, etnogrāfisko rakstu elementi);
  • amatu demonstrējumus (aušana, tamborēšana, tapošana, vilnas vērpšana).