Jauktais koris INTIS

Intis Diriģente: Ilze Valce
Kormeistars: Kārlis Millers
Nodarbību vieta: Liepājas Universitāte, Lielā ielā 14
Pirmdienās      18.30 – 20.30
Trešdienās   18.30 – 20.30
Piektdienās    18.30 – 20.30 (2 reizes mēnesī)
Mobilais tālrunis.: 26598476
Fakss: 6 34 24223
E-pasts: kulturas.centrs@dome.liepaja.lv vai i.valce@inbox.lv

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” /„Iedomāti Nepārspējamā Trokšņa Irracionālā Sintēze”/ dibināts 1987.gadā diriģentes Ilzes Valces vadībā. „INTIS” ir pirmais kora kolektīvs Liepājā, kas sevi pieteicis starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos pēc Latvijas Neatkarības iegūšanas 1990. gadā, tālu nesot Liepājas vārdu pasaulē, popularizējot Liepājas un latviešu komponistu mūziku un izcīnot gadalgotas vietas un atzinības nozīmīgos koru konkursos.

Savas darbības laikā kolektīvam bijusi auglīga sadarbība gan ar Liepājas simfonisko orķestri un diriģentiem J. Ozoliņu, A. Jansonu, N. Šnē, I. Resni, M. Kupču, gan arī ar Liepājas teātri – koris „INTIS” piedalījies 7 operu un vairāku muzikālu izrāžu iestudējumos.

Liepājas jauktais koris “INTIS” piedalījies XX – XXV Vispārējos Latviešu Dziesmu svētkos un “Koru karu” fināla skatēs, 2003. gadā iegūstot 3. vietu savā kategorijā, bet 2008. gadā piedalījies arī  Latvijas Radio1 Koru karos, kur izcīnījis 1. vietu.

Kora „INTIS” dalībnieki ir gan Liepājas pilsētas vidējo izglītības iestāžu skolēni, audzēkņi, gan Liepājas Universitātes studenti, gan arī citi Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotāji. Kora repertuārā ir gan latviešu, gan aizrobežu komponistu oriģinālmūzika un tautas mūzikas apdares. Īpaši nozīmīga vieta kora repertuārā vienmēr bijusi laikmetīgajai un tautas mūzikai, bet svētā Valentīna dienas īpašais koncerts „Mīlas dziesmas” 2016. gadā klausītājus priecēja jau 15. reizi.

Koris vienmēr izcēlies ar savu mākslinieciskumu un radošu pieeju daudzu mūzikas projektu realizācijā.