Tautas deju ansamblis RUCAVIETIS

Rucavietis

Kolektīvs dibināts: 1953. gadā
Vadītājs: Justs Celms
Tālrunis:  28690128, 26374920
Nodarbību vieta: Liepājas Latviešu biedrības nams, Rožu laukums 5/6
Otrdienās 19.30 – 22.30
Trešdienās 19.30 – 22.30
Fakss: 6 3423505
e-pasts: kulturas.centrs@dome.liepaja.lv vai rucavietis.liepaja@gmail.com
web-lapa: https://www.facebook.com/tautasdejuansamblis.rucavietis

Deju kolektīvu 1953. gada pavasarī dibināja tā pirmais vadītājs Voldemārs Pūce, pēc tam 1964.gadā stafete nodota vadītājai Lilijai Bertovskai, bet 1974. gada rudenī vadības grožus savās rokās ņēma un līdz 2011. gada rudenim tos stingri turēja Olita Laiveniece. No 2011. līdz 2016. gada vasarai kolektīvu vadīja Sandra Blumbaha, šobrīd – Justs Celms.

Sākotnēji kolektīva nosaukums bija „Draudzība”. 1979. gada 29. aprīlī kolektīvam tika piešķirts Tautas deju ansambļa nosaukums. Lai iegūtu godpilno TDA nosaukumu, vajadzēja nodejot veselu koncertu, kuru vērtēja Rīgas komisija. Iegūstot Tautas deju ansambļa godu tika apstiprināts arī tagadējais kolektīva nosaukums „RUCAVIETIS”. Tautas deju ansamblis nereti maldīgi tiek piedēvēts Rucavai, patiesībā nosaukums izvēlēts par godu tolaik visvairāk dejotajai dejai “Rucavietis”.

Sākot ar 50. gadiem kolektīvs piedalījies visos Dziesmu un deju svētkos, vairākos festivālos un daudzos koncertos arī ārpus Latvijas. Līdz Latvijas atmodas laikiem tā bija plašā PSRS teritorija: Klaipēda, Maskava, Kaļiņingrada, dodoties koncertos arī uz Kaukāzu un Baltkrieviju. Latvijas neatkarības gados kolektīvs ar savu dejotprieku priecējis arī Eiropas valstu iedzīvotājus. Koncerti sniegti Igaunijā, Darmštatē, 1996. gadā kopā ar Liepājas Pūtēju orķestri raitu deju soli rādījām svelmainajā Spānijā, dejojot Callelas pilsētas folkloras festivālā, izdejotas arī tādas vietas kā Monako, Roma, Venēcija, Breščia. 2009. gada vasaras nogalē ansamblis savu māku rādīja folkloras festivālā Pori, Somijā.

Kolektīvs ir viens no aktīvākajiem dažādu pilsētas tradīciju, sarīkojumu un svētku dalībniekiem. Ansamblis labprāt piedalās dažādās tematiskās programmās, piemeklējot dejas, kas šīs programmas papildina. Visur ansamblis ir uzņemts ar siltiem aplausiem un skatītāju mīlestību, kas dod spēku turpināt iesākto un dejot ar vēl lielāku aizrautību. Daudzo gadu garumā „Rucavietis” ir ieguvis draugus ne tikai ārpus Latvijas, bet arī Latvijā, ar kuriem tiekas katru sezonu, izdejojot deju rakstus uz dažādu Latvijas pilsētu skatuvēm.

Kolektīvs jebkurā laikā pieņem jaunus dejot gribētājus, lai aizrautu arī viņus ar dejas mīlestību un Latviešu dejas izzināšanu.

Mūsu moto: Ne pūkas, ne spalvas – bet pastalas!