Liepājas Tautas teātris

Tautas_teatris

Kolektīvs dibināts: 1954. gadā
Režisore: Ināra Kalnarāja
Nodarbību vieta: Liepājas Latviešu biedrības nams, Rožu laukums 5/6
Pirmdienās   19.00 -22.00 /106. telpā/
Otrdienās    19.00 -22.00 /Kamerzālē/
Mob. tālrunis: 2 6562954
Fakss: 6 34 23505
E-pasts: kulturas.centrs@dome.liepaja.lv vai inarakalnaraja@inbox.lv

Tas bija 1954. gads, kad Sadzīves pakalpojumu kombinātā tika dibināts dramatiskais kolektīvs, kura vadību uzņēmās Liepājas teātra aktieris un režisors Kārlis Locenieks. Dažus gadus vēlāk to savā saimē iekļāva pilsētas Kultūras nams un tā vadību pārņēma aktrise un režisore Astra Skrodele. Kopš 1973. gada ar aktieriem 12 gadu garumā strādāja profesionāla režisore Vita Pētersone, bet 1985. gadā, īpašu uzmanību pievēršot dramaturģijas klasiskajām vērtībām, amatierteātri vairākus gadus vadīja aktrise Agnese Ose. Šobrīd teātra režisores pienākumus godam pilda aktrise Ināra Kalnarāja, katru gadu iestudējot pa lielformāta lugai un veidojot arī koncertprogrammas – Ziemassvētkiem, teātra dienai, dzejas dienām u.t.t.

Tautas teātra aktieri piedalās arī pilsētas ielīgošanas svētkos un labprāt viesojas arī citviet Latvijā gan ar koncertprogrammām, gan izrādēm. Teātris ar prieku piedalījies visos Latvijas Tautas teātru salidojumos un festivālos. 2015. gadā izrāde “Ilgās Ziemassvētku pusdienas” pēc T. Vaidlera motīviem tika atzinīgi novērtēta Latvijas amatierteātru skatē un tika izvirzīta “Gada izrāde 2014” fināla parādei Rīgā. 2015. gada jūlijā teātris ar šo izrādi arī viesojās starptautiskajā amatierteātru festivālā “NOBA” Thistedā /Dānija/. Arī Dānijā izrādei, neskatoties uz valodas barjeru, tika veltīta patiesa publikas atzinība. Augustā ar šo izrādi teātris piedalījās arī amatierteātru festivālā “Spēlesprieks” Limbažos. Kopš 2007. gada, sākumā ik gadu, tagad katru otro gadu arī pats Tautas teātris rīko Starptautisko amatierteātru festivālu “Te un nekur citur”.

Vairāku tautas teātra aktieru darbs pie lomas ir augstu novērtēts ne tikai ar skatītāju aplausiem, bet arī valsts mēroga skatēs. Izrādēs kā viesaktieri piedalījušies arī V.Zandbergs, Z.Rūtiņa, J.Paukštello, H.Ulmanis un A.Kalnarājs.

Neviens teātris, ja tas vēlas būt mūsdienīgs, nevar iztikt bez savas oriģinālmūzikas, tāpēc lielu paldies Tautas teātris var teikt A.Karpam, I.Žilinskim un J.Pavītolam, kuri savus gara darbus darinājuši tieši viņiem.

“Lai gan aktiera profesijas prestižs vairs nav tāds, kā bija agrāk, amatierteātra aktieri savu teātri mīl. Puiši paši taisa un restaurē mēbeles, paši mācās dejas un skatuves kustību. Kas šos gan pēc vecuma, gan profesijas dažādos cilvēkus satur kopā vienā kolektīvā? Laikam jau tas ir tas kopā sanākšanas prieks un radošais process, kas mūs vieno,” spriež režisore, piebilstot: “Tas ir liels hobijs un liels vājprāts!”

Šobrīd repertuārā:

“Jaunais bērziņš” – uzvedumā skan Raiņa un Aspazijas dzeja bērniem un dziesmas. Piedalās LTT aktrises ar jauno paaudzi. Režisore Ināra Kalnarāja. Izrādes ilgums: 1 stunda.

“Dzejas dienu 2015″ ietvarā literāra uzveduma pirmizrāde “Saules dēls un Mēness meita”.
Uzvedumā Haralda Ulmaņa, Ievas Mūrnieces un Liepājas Tautas teātra jauno aktieru izpildījumā skan Raiņa un Aspazijas sarakste un dzeja. Režisore Ināra Kalnarāja. Izrādes ilgums: 1,5 stunda.

Federiko Garsija Lorka “Bernardas Albas māja”
Drāma vienā cēlienā aicina domāt par to, ka mīlestība ir viens no lielākajiem pasaules radošajiem spēkiem, taču tā var kļūt postoša un iznīcinoša, kad tiek ierobežota, pakļauta un apspiesta. Režisore Ināra Kalnarāja.
Izrādes ilgums: 1.45 stunda.

Pēc Torntona Vaildera lugas motīviem “Ilgās Ziemassvētku pusdienas”
Izrāde par nemainīgām vērtībām mainīgā situācijā. Gandrīz gadsimta garumā pie svētku galda satiekas vienas ģimenes vairākas paaudzes. Laiks rit, mainās paaudzes, mainās attieksme un prasības, bet vajadzība būt kopā saglabājas.  Režisore Ināra Kalnarāja. Izrādes ilgums 1.5 stunda.

Anna Bereza “Ezers zaļš. Ūdens sarkans”
Traģikomēdija vienā cēlienā. Režisore Ilze Kļaviņa, asistente Ināra Kalnarāja. Izrādes ilgums: 1,15 stunda.

Literāri muzikāls uzvedums “Es dzīvoju starp ezeru un jūru”.
Uzvedumā Olafa Gūtmaņa proza un dzeja, mijoties ar mums visiem pazīstamām un tuvām dziesmām, uzburs ainas no pagājušajiem laikiem Liepājā -Mencavā. Režisore Ināra Kalnarāja. Izrādes ilgums: apmēram 1 stunda.

Literāri muzikāls uzvedums bērniem un vecākiem ar rotaļām un Ziemassvētku vecīti svētku ieskaņai “Mēs te ap eglīti”, režisore Ināra Kalnarāja. Izrādes ilgums: apmēram 1 stunda.

Sagatavošanā: Tiek meklēti risinājumi uzvedumam, kas būs veltījums Latvijai jubilejā.